Inspiracje

Sprawdź co możemy Ci zaoferować! Razem z nami odkryjesz najnowsze trendy łazienkowe i dowiesz się na co zwrócić uwagę podczas wyboru i użytkowania kabiny. Wszystkie najważniejsze, branżowe informacje, inspiracje i odpowiedzi na Twoje pytania zebraliśmy w jednym miejscu, żebyś łatwo mógł/mogła odnaleźć interesujące Cię zagadnienia.

Potrzebujesz inspiracji? Masz pytania dotyczące naszych produktów?

Jesteś w dobrym miejscu. Staraliśmy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania i rozwiać Twoje wątpliwości.

Aktualności
Zobacz wszystkie
KATALOG PRODUKTÓW NEW TRENDY 2023!
KATALOG PRODUKTÓW NEW TRENDY 2023!
Z przyjemnością prezentujemy nowy Katalog Produktów New Trendy! Mamy do zaoferowania naprawdę wiele nowości.
Więcej
ARCHITECT@WORK WARSAW 2023
ARCHITECT@WORK WARSAW 2023
Mieliśmy przyjemność gościć na wyjątkowym, branżowym spotkaniu ARCHITECT@WORK. Nasze nowości wzbudziły ogromne zainteresowanie.
Więcej
New Trendy na ISH 2023!
New Trendy na ISH 2023!
Za nami bardzo intensywny, ale również inspirujący czas. Po 4 latach przerwy wróciliśmy do Frankfurtu żeby zaprezentować premierowe kolekcje gościom z całego świata.
Więcej
Aranżacje / inspiracje
Zobacz wszystkie
Visio Slim – nowoczesny system odwodnień liniowych
Visio Slim – nowoczesny system odwodnień liniowych
Kabiny prysznicowe bez brodzika jako nowoczesna wizja aranżacji łazienki Odwodnienia liniowe Visio Slim – dopasuj kolor do okuć kabiny  W zestawie Visio Slim znajdziesz:  
Więcej
New Soleo w nowych kolorach!
New Soleo w nowych kolorach!
Zainspiruj się… New Soleo Co wyróżnia tę linię produktów?   New Soleo do małej czy dużej łazienki?  New Soleo – kabiny prysznicowe inspiracje  
Więcej
Porady / wsparcie
Zobacz wszystkie
POWŁOKI OCHRONNE
POWŁOKI OCHRONNE
Powłoki ochronne w produktach New Trendy Jak działa powłoka Active Shield 2.0 oraz Active Shield? Czym jest powłoka Active Shield 2.0 i Active Shield? Czym różni się powłoka Active Shield 2.0 od Active Shield? Jak sprawić, żeby powłoka służyła nam przez długie lata?
Więcej
Strefa prysznica a odpowiedni rozmiar kabiny
Strefa prysznica a odpowiedni rozmiar kabiny
JAK UNIKNĄĆ BŁĘDÓW W POMIARZE STREFY PRYSZNICA I DOPASOWANIU ODPOWIEDNIEGO ROZMIARU KABINY PRYSZNICOWEJ MONTAŻ I WYMIARY KABIN PRYSZNICOWYCH MONTAŻ KABINY PRYSZNICOWEJ NA BRODZIKU MONTAŻ KABINY PRYSZNICOWEJ NA POSADZCE WYMIAR DO ZEWNĘTRZNEJ PŁASZCZYZNY PROFILU / KOSTKI MONTAŻ KABINY PRYSZNICOWEJ NA POSADZCE WYMIAR DO WEWNĘTRZNEJ PŁASZCZYZNY PROFILU / SZYBY(DLA KABIN NAROŻNYCH) MONTAŻ KABINY PRYSZNICOWEJ NA POSADZCE WYMIAR […]
Więcej

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA


Masz wątpliwości? Sprawdź nasze odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Chcesz, aby jak najdłuższy czas Twoja kabina wyglądała jak nowa? Koniecznie wybierz kabinę, która posiada dobrą i sprawdzoną powłokę ochronną. W naszej ofercie stosujemy dwa rodzaje powłok: Active Shield 2.0 oraz Active Shield – w starszych modelach. Więcej napisaliśmy o tym w artykule: Powłoki ochronne w produktach New Trendy.
Teraz odpowiedzmy na pytanie zadane w tytule.
Kabinę musimy regularnie oczyszczać z wody i pozostałości po użytych kosmetykach. Po zakończeniu kąpieli należy spłukać szyby letnią wodą, a następnie pozostałe krople wody usunąć przy użyciu ściągaczki do szyb. Do mycia szkła i okuć należy używać produktów rekomendowanych przez producentów. W naszym przypadku będzie to: Preparat do czyszczenia kabin prysznicowych. Można również stosować dowolne inne środki dostępne na rynku, ale takie, które nie zawierają: ziarnistych środków myjących, substancji żrących, ściernych, acetonu, kwasów, związków aluminium, związków chloru, alkoholu, czy rozpuszczalników organicznych. Mówiąc krócej: delikatnych środków do czyszczenia kabin. Warto również odświeżać powłokę ochronną. W naszym przypadku rekomendujemy zastosowanie Impregnatu do kabin prysznicowych z powłoką ochronną. Takie działanie należy stosować z chwilą, kiedy zaobserwujemy słabsze działanie powłoki na szybie.
Warto pamiętać, o regularnym smarowaniu rolek i zawiasów wazeliną sanitarną (techniczną), aby przedłużyć ich trwałość.

Nazwy kabin z określonym rozmiarem są podawane tak, jakby ich montaż miał odbyć się na klasycznym brodziku (np. akrylowym). W związku z tym kabina, która ma określony nominalny rozmiar 90 x 90 cm jest tak skonstruowana, aby idealnie pasować na brodzik o realnym wymiarze 90 x 90 cm. Jak wiadomo, szyba kabiny nie stoi bezpośrednio na krawędzi brodzika, tylko jest delikatnie od niej oddalona – szyba jest cofnięta od krawędzi brodzika o około 1-2 cm. W związku z tym rozmiar kabiny liczony pomiędzy szybami jest o 1-2 cm mniejszy, niż wskazuje na to nazwa. Wybierając kabinę i ustalając wymiar obszaru prysznica, kiedy planujemy montaż na płytkach i odwodnieniu liniowym, należy sprawdzić wymiar w tabelach produktowych. Wymiary A-F w naszych tabelach określają wymiar gabarytowy kabiny, więc odległość do najdalej wysuniętych na zewnątrz elementów montażowych kabiny. Wymiary X1 i X2 definiują wymiary do osi szyby, więc informują o tym, w jakiej odległości od ściany przebiegać będzie szyba.
Należy dodać, że rozmiary kabin podawane są w zakresach, a bierze się to z obecnych w danym modelu możliwości regulacji kabin.
Więcej na ten temat napisaliśmy w rozległym artykule: Jak uniknąć błędów w pomiarze strefy prysznica z odwodnieniem liniowym? Informacje o pomiarach można znaleźć również w naszym katalogu produktowym.

Wszystkie nasze kabiny umożliwiają montaż na brodzikach akrylowych lub konglomeratowych. W niektórych przypadkach musi być spełniony warunek minimalnej szerokości krawędzi brodzika (kolekcja Smart). Szczegółowe informacje znajdują się na stronach konkretnych produktów lub w naszym katalogu. Ważne jest to, aby w nietypowych kształtach, np. pięciokątne lub półokrągłe, kabiny pasowały do wybranych brodzików. Wybierając kabinę i brodzik z naszej oferty gwarantujemy odpowiednie dopasowanie.

Wszystko zależy od indywidualnych upodobań, potrzeb i możliwości (np. wielkości łazienki, umiejscowienia innych elementów wyposażenia łazienki).

Kabiny prysznicowe z drzwiami przesuwnymi wymagają częstszego czyszczenia bieżni, po której przesuwają się rolki oraz regularnego smarowania mechanizmów jezdnych. Zawiasy wymagają rzadszej konserwacji.

Podejmując decyzję należy w pierwszej kolejnością kierować się ergonomią pomieszczenia, a dopiero później designem produktu.

Każda z kabin w naszej ofercie ma możliwość montażu na płytkach oraz na brodziku. Warto wiedzieć, że najczęściej kluczowy montaż kabiny odbywa się do ściany. Elementy przypodłogowe mogą być umieszczone i na płytkach i na dowolnym rodzaju brodzika.

Podstawowa zasada mówi o tym, że stronę produktu definiuje umieszczenie zawiasu lub kierunek przesuwania drzwi – patrząc od przodu na kabinę. Wraz z rozwojem portfolio produktowego i w odpowiedzi na coraz bardziej skomplikowane potrzeby klientów, ta zasada w niektórych przypadkach nie jest odpowiednio precyzyjna. Wychodzące temu naprzeciw, przy każdym wariancie produktu znajduje się odpowiedni rysunek techniczny, który dostępny jest przy każdej z naszych tabel produktowych na tej stronie oraz w katalogu naszych produktów.

Technicznie rzecz ujmując szkło poddawane jest ogrzaniu do temperatury około 600 st. C, a następnie gwałtownemu schłodzeniu. Takie działanie zmienia właściwości szyby powodując znaczny wzrost jej odporności na uszkodzenie mechaniczne, czy szok termiczny. Dodatkowo szkło hartowane określamy mianem bezpiecznego, ponieważ w przypadku stłuczenia rozpada się na bardzo drobne, nieostre kawałki. Każda szyba w naszej ofercie jest poddawana opisanemu wyżej procesowi, a wszystkie nasze produkty spełniają normę PN:EN 12150:1.

Należy na samym początku powiedzieć wyraźnie, że pod względem bezpieczeństwa użytkowania, wszystkie kabiny bez względu na grubość zastosowanego szkła, spełniają normę PN:EN 12150:1, więc są równie bezpieczne. Różnice są również podyktowane tym, że konstrukcje niektórych kabin bądź to dopuszczają tylko szyby 6 mm, ze względu na maksymalne możliwe obciążenie zawiasów lub rolek lub odwrotnie, w niektórych konstrukcjach kabin minimalne możliwe do zastosowania, są szyby o grubości 8 mm, aby zapewnić stabilność i prawidłowość pracy danego modelu kabiny. W olbrzymim uproszczeniu można powiedzieć, że jeśli używamy kabiny o grubości szyb 6 mm, to w niektórych modelach możemy czuć lekkie drganie tych szyb. W przypadku szyb 8 mm wspomniane drgania będą minimalne, a w 10 mm praktycznie nie występują. Podkreślamy, że powyższe zdanie to duże uproszczenie zagadnienia, a wszystko zależy od modelu, konstrukcji i rozmiaru kabiny.