Inspiracje

Sprawdź co możemy Ci zaoferować! Razem z nami odkryjesz najnowsze trendy łazienkowe i dowiesz się na co zwrócić uwagę podczas wyboru i użytkowania kabiny. Wszystkie najważniejsze, branżowe informacje, inspiracje i odpowiedzi na Twoje pytania zebraliśmy w jednym miejscu, żebyś łatwo mógł/mogła odnaleźć interesujące Cię zagadnienia.

Potrzebujesz inspiracji? Masz pytania dotyczące naszych produktów?

Jesteś w dobrym miejscu. Staraliśmy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania i rozwiać Twoje wątpliwości.

Aktualności
Zobacz wszystkie
Zostaliśmy finalistą konkursu Dobry Wzór! 
Zostaliśmy finalistą konkursu Dobry Wzór! 
Mamy przyjemność poinformować, że marka New Trendy znalazła się w gronie finalistów prestiżowego konkursu Dobry Wzór organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.  
Więcej
KATALOG PRODUKTÓW NEW TRENDY 2023!
KATALOG PRODUKTÓW NEW TRENDY 2023!
Z przyjemnością prezentujemy nowy Katalog Produktów New Trendy! Mamy do zaoferowania naprawdę wiele nowości.
Więcej
ARCHITECT@WORK WARSAW 2023
ARCHITECT@WORK WARSAW 2023
Mieliśmy przyjemność gościć na wyjątkowym, branżowym spotkaniu ARCHITECT@WORK. Nasze nowości wzbudziły ogromne zainteresowanie.
Więcej
Aranżacje / inspiracje
Zobacz wszystkie
Złote kabiny prysznicowe – inspiracje  
Złote kabiny prysznicowe – inspiracje  
Złota kabina prysznicowa – w jakim stylu urządzić łazienkę?  Czy złota kabina prysznicowa jest praktyczna?  Szeroki wybór czarnych kabin prysznicowych   Wybierz swój odcień złota!  Spersonalizuj złotą kabinę prysznicową dzięki opcji na wymiar 
Więcej
Czarne kabiny prysznicowe – inspiracje  
Czarne kabiny prysznicowe – inspiracje  
Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu – a na pewno jest tym pomieszczeniem, do którego przykładamy dużo uwagi i skupiamy się na detalach. Dlaczego?
Więcej
Visio Slim – nowoczesny system odwodnień liniowych
Visio Slim – nowoczesny system odwodnień liniowych
Kabiny prysznicowe bez brodzika jako nowoczesna wizja aranżacji łazienki Odwodnienia liniowe Visio Slim – dopasuj kolor do okuć kabiny  W zestawie Visio Slim znajdziesz:  
Więcej
Porady / wsparcie
Zobacz wszystkie
POWŁOKI OCHRONNE
POWŁOKI OCHRONNE
Powłoki ochronne w produktach New Trendy Jak działa powłoka Active Shield 2.0 oraz Active Shield? Czym jest powłoka Active Shield 2.0 i Active Shield? Czym różni się powłoka Active Shield 2.0 od Active Shield? Jak sprawić, żeby powłoka służyła nam przez długie lata?
Więcej
Strefa prysznica a odpowiedni rozmiar kabiny
Strefa prysznica a odpowiedni rozmiar kabiny
JAK UNIKNĄĆ BŁĘDÓW W POMIARZE STREFY PRYSZNICA I DOPASOWANIU ODPOWIEDNIEGO ROZMIARU KABINY PRYSZNICOWEJ MONTAŻ I WYMIARY KABIN PRYSZNICOWYCH MONTAŻ KABINY PRYSZNICOWEJ NA BRODZIKU MONTAŻ KABINY PRYSZNICOWEJ NA POSADZCE WYMIAR DO ZEWNĘTRZNEJ PŁASZCZYZNY PROFILU / KOSTKI MONTAŻ KABINY PRYSZNICOWEJ NA POSADZCE WYMIAR DO WEWNĘTRZNEJ PŁASZCZYZNY PROFILU / SZYBY(DLA KABIN NAROŻNYCH) MONTAŻ KABINY PRYSZNICOWEJ NA POSADZCE WYMIAR […]
Więcej

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA


Masz wątpliwości? Sprawdź nasze odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Chcesz, aby jak najdłuższy czas Twoja kabina wyglądała jak nowa? Koniecznie wybierz kabinę, która posiada dobrą i sprawdzoną powłokę ochronną. W naszej ofercie stosujemy dwa rodzaje powłok: Active Shield 2.0 oraz Active Shield – w starszych modelach. Więcej napisaliśmy o tym w artykule: Powłoki ochronne w produktach New Trendy.
Teraz odpowiedzmy na pytanie zadane w tytule.
Kabinę musimy regularnie oczyszczać z wody i pozostałości po użytych kosmetykach. Po zakończeniu kąpieli należy spłukać szyby letnią wodą, a następnie pozostałe krople wody usunąć przy użyciu ściągaczki do szyb. Do mycia szkła i okuć należy używać produktów rekomendowanych przez producentów. W naszym przypadku będzie to: Preparat do czyszczenia kabin prysznicowych. Można również stosować dowolne inne środki dostępne na rynku, ale takie, które nie zawierają: ziarnistych środków myjących, substancji żrących, ściernych, acetonu, kwasów, związków aluminium, związków chloru, alkoholu, czy rozpuszczalników organicznych. Mówiąc krócej: delikatnych środków do czyszczenia kabin. Warto również odświeżać powłokę ochronną. W naszym przypadku rekomendujemy zastosowanie Impregnatu do kabin prysznicowych z powłoką ochronną. Takie działanie należy stosować z chwilą, kiedy zaobserwujemy słabsze działanie powłoki na szybie.
Warto pamiętać, o regularnym smarowaniu rolek i zawiasów wazeliną sanitarną (techniczną), aby przedłużyć ich trwałość.

Nazwy kabin z określonym rozmiarem są podawane tak, jakby ich montaż miał odbyć się na klasycznym brodziku (np. akrylowym). W związku z tym kabina, która ma określony nominalny rozmiar 90 x 90 cm jest tak skonstruowana, aby idealnie pasować na brodzik o realnym wymiarze 90 x 90 cm. Jak wiadomo, szyba kabiny nie stoi bezpośrednio na krawędzi brodzika, tylko jest delikatnie od niej oddalona – szyba jest cofnięta od krawędzi brodzika o około 1-2 cm. W związku z tym rozmiar kabiny liczony pomiędzy szybami jest o 1-2 cm mniejszy, niż wskazuje na to nazwa. Wybierając kabinę i ustalając wymiar obszaru prysznica, kiedy planujemy montaż na płytkach i odwodnieniu liniowym, należy sprawdzić wymiar w tabelach produktowych. Wymiary A-F w naszych tabelach określają wymiar gabarytowy kabiny, więc odległość do najdalej wysuniętych na zewnątrz elementów montażowych kabiny. Wymiary X1 i X2 definiują wymiary do osi szyby, więc informują o tym, w jakiej odległości od ściany przebiegać będzie szyba.
Należy dodać, że rozmiary kabin podawane są w zakresach, a bierze się to z obecnych w danym modelu możliwości regulacji kabin.
Więcej na ten temat napisaliśmy w rozległym artykule: Jak uniknąć błędów w pomiarze strefy prysznica z odwodnieniem liniowym? Informacje o pomiarach można znaleźć również w naszym katalogu produktowym.

Wszystkie nasze kabiny umożliwiają montaż na brodzikach akrylowych lub konglomeratowych. W niektórych przypadkach musi być spełniony warunek minimalnej szerokości krawędzi brodzika (kolekcja Smart). Szczegółowe informacje znajdują się na stronach konkretnych produktów lub w naszym katalogu. Ważne jest to, aby w nietypowych kształtach, np. pięciokątne lub półokrągłe, kabiny pasowały do wybranych brodzików. Wybierając kabinę i brodzik z naszej oferty gwarantujemy odpowiednie dopasowanie.

Wszystko zależy od indywidualnych upodobań, potrzeb i możliwości (np. wielkości łazienki, umiejscowienia innych elementów wyposażenia łazienki).

Kabiny prysznicowe z drzwiami przesuwnymi wymagają częstszego czyszczenia bieżni, po której przesuwają się rolki oraz regularnego smarowania mechanizmów jezdnych. Zawiasy wymagają rzadszej konserwacji.

Podejmując decyzję należy w pierwszej kolejnością kierować się ergonomią pomieszczenia, a dopiero później designem produktu.

Każda z kabin w naszej ofercie ma możliwość montażu na płytkach oraz na brodziku. Warto wiedzieć, że najczęściej kluczowy montaż kabiny odbywa się do ściany. Elementy przypodłogowe mogą być umieszczone i na płytkach i na dowolnym rodzaju brodzika.

Podstawowa zasada mówi o tym, że stronę produktu definiuje umieszczenie zawiasu lub kierunek przesuwania drzwi – patrząc od przodu na kabinę. Wraz z rozwojem portfolio produktowego i w odpowiedzi na coraz bardziej skomplikowane potrzeby klientów, ta zasada w niektórych przypadkach nie jest odpowiednio precyzyjna. Wychodzące temu naprzeciw, przy każdym wariancie produktu znajduje się odpowiedni rysunek techniczny, który dostępny jest przy każdej z naszych tabel produktowych na tej stronie oraz w katalogu naszych produktów.

Technicznie rzecz ujmując szkło poddawane jest ogrzaniu do temperatury około 600 st. C, a następnie gwałtownemu schłodzeniu. Takie działanie zmienia właściwości szyby powodując znaczny wzrost jej odporności na uszkodzenie mechaniczne, czy szok termiczny. Dodatkowo szkło hartowane określamy mianem bezpiecznego, ponieważ w przypadku stłuczenia rozpada się na bardzo drobne, nieostre kawałki. Każda szyba w naszej ofercie jest poddawana opisanemu wyżej procesowi, a wszystkie nasze produkty spełniają normę PN:EN 12150:1.

Należy na samym początku powiedzieć wyraźnie, że pod względem bezpieczeństwa użytkowania, wszystkie kabiny bez względu na grubość zastosowanego szkła, spełniają normę PN:EN 12150:1, więc są równie bezpieczne. Różnice są również podyktowane tym, że konstrukcje niektórych kabin bądź to dopuszczają tylko szyby 6 mm, ze względu na maksymalne możliwe obciążenie zawiasów lub rolek lub odwrotnie, w niektórych konstrukcjach kabin minimalne możliwe do zastosowania, są szyby o grubości 8 mm, aby zapewnić stabilność i prawidłowość pracy danego modelu kabiny. W olbrzymim uproszczeniu można powiedzieć, że jeśli używamy kabiny o grubości szyb 6 mm, to w niektórych modelach możemy czuć lekkie drganie tych szyb. W przypadku szyb 8 mm wspomniane drgania będą minimalne, a w 10 mm praktycznie nie występują. Podkreślamy, że powyższe zdanie to duże uproszczenie zagadnienia, a wszystko zależy od modelu, konstrukcji i rozmiaru kabiny.