POWŁOKI OCHRONNE
Inne ciekawe wpisy

Powłoki ochronne w produktach New Trendy

W związku z tym, że powstało wiele mitów na temat powłok ochronnych na kabinach prysznicowych, tego jak działają i ile są w stanie przetrwać oraz kiedy są nakładane, postanowiliśmy napisać precyzyjnie, jak to wygląda w naszym procesie produkcji

Jak działa powłoka Active Shield 2.0 oraz Active Shield?

Aby dobrze zrozumieć sens i sposób działania powłoki, należy na wstępie zrozumieć, że tafla szkła (każda!) nie jest, jak wydaje się na pierwszy rzut oka, idealnie gładka. Szyba posiada mikroskopijnej wielkości pory, zagłębienia i nierówności. Mimo, że są one niedostrzegalne gołym okiem, to występują. To właśnie wnikanie w nie niewielkich ilości kamienia z wody, nieczystości, resztek kosmetyków itd. powoduje, że na szybie powstają zacieki, które są widoczne gołym okiem i mówiąc wprost, nie wyglądają dobrze. Powłoki Acitve Shield 2.0 i Active Shield mają (w pewnym uproszczeniu) za zadanie wypełnić te mikroporowatości i sprawić, że szyba stanie się idealnie gładka. Innymi słowy powłoka działa jak impregnat, który wypełnia wspomniane szczeliny i nierówności.

Czym jest powłoka Active Shield 2.0 i Active Shield?

Jest to mieszanka substancji chemicznych, która po nałożeniu na szkło kabiny wytwarza na jego powierzchni warstwę hydrofobową, czyli taką, która w pewnym sensie „odbija” wodę. Poprzez zmniejszenie siły tarcia pomiędzy kroplą wody a szkłem powstaje efekt zbierania się wody w większe krople i szybszego spływania po szybie w dół bez pozostawiania zacieków.

Czym różni się powłoka Active Shield 2.0 od Active Shield?

Rozwój naszego parku maszynowego oraz ciągłe udoskonalanie procesu produkcyjnego idzie w parze ze zwiększaniem przez nas jakości oferowanych produktów. Jedną z inwestycji, którą poczyniliśmy w ostatnim czasie, był zakup nowoczesnej technologii pozwalającej na maszynowe nakładanie powłoki ochronnej na nasze szyby. Nowe rozwiązanie pozwala na dokładne oczyszczenie szyby przed nałożeniem powłoki, jej aplikację w specjalnej komorze w sposób w pełni zautomatyzowany, a następnie utrwalenie jej poprzez promieniowanie UV i IR. Warto wspomnieć, że w pełni zautomatyzowane nakładanie powłoki zapewnia dokładniejsze krycie powierzchni szyby, nie wymaga żadnej dalszej obróbki, a sama powłoka jest jeszcze trwalsza niż stosowana dotychczas. Warto nadmienić, że wdrożenie technologii Active Shield 2.0 ma swoje aspekty proekologiczne, a zwłaszcza skrócenie czasu nakładania powłoki i co za tym idzie, dużą oszczędność energii potrzebnej do jej nałożenia. Poprzednia powłoka Active Shield różni się od nowej przede wszystkim sposobem aplikacji. Technologia Active Shield była tylko częściowo zautomatyzowana, wymagała dodatkowo procesu polerowania i suszenia, które w nowej technologii nie występują.

W przypadku powłoki Active Shield 2.0 udzielamy co najmniej 10-cio letniej gwarancji trwałości, oczywiście przy spełnieniu podstawowych warunków użytkowania, czyli…

Jak sprawić, żeby powłoka służyła nam przez długie lata?

To proste. Wystarczy stosować się do zaleceń producenta, a mówią one o:

  • spłukiwaniu resztek kosmetyków z szyb po kąpieli i usuwanie kropli wody przy użyciu odpowiedniej ściągaczki przystosowanej do kabiny prysznicowych
  • regularnym myciu kabiny środkami rekomendowanymi przez nas lub innymi, które spełniają następujące warunki: nie zawierają ziarnistych środków myjących, substancji żrących, ściernych, acetonu, kwasów, związków aluminium, związków chloru, alkoholu, czy rozpuszczalników organicznych. Mówiąc krócej: delikatnymi środkami do pielęgnacji kabin.
  • systematycznym odświeżaniu powłoki naszym preparatem lub innymi preparatami dostępnymi na rynku, jednak tylko od sprawdzonych producentów.

W ten sposób możemy cieszyć się czystym wyglądem kabiny przez długie lata jej użytkowania.